PARTICIPEM A LA LLIGA DEBAT UdG

Divendres, 1 de Març del 2019

Aquest passat divendres, tot i ser dia festiu per Carnaval; el nostre Equip de Debat format per Hala Masri, Mar Vela, Marta González i Rihab Ben Omar de 1r de Batxillerat es van desplaçar a Girona a la Facultat de Lletres per dur a terme la LLIGA DE DEBAT. 

Una competició dialèctica i intel·lectual que fomenta els valors del diàleg, el respecte i el treball en equip.
Millora les habilitats comunicatives i les competències transversals
Els alumnes gaudeixen d'un primer contacte amb la universitat.

La Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat consta de 2 fases: local i final.
En les fases locals, els equips formats pels instituts competeixen contra altres centres a una mateixa universitat, d'on finalment només pot quedar un equip guanyador.

El nostre equip va arribar fins a les semifinals, on van ser derrotats pel grup de l'INS Carles Rahola de 2n Batxillerat, que serà l'equip que representarà l'UdG aquest curs com a guanyador local.

A la fase final, competeixen només els equips guanyadors de cada fase local, que representen llurs universitats.
La fase final se celebrarà a la Universitat Abad Oliva (Barcelona) del 3 al 5 d'abril de 2019. 

Seus locals: Universitat Abat Oliba CEU Universitat d'Alacant Universitat d'Andorra Universitat Autònoma de Barcelona Universitat de Barcelona Universitat de Girona Universitat Jaume I Universitat de Lleida Universitat Miguel Hernández d'Elx Universitat Politècnica de València Universitat Pompeu Fabra Universitat Rovira i Virgili Universitat de València Universitat de Vic Universitat Central de Catalunya.